На Запоріжжі засуджено винуватицю ДТП, в якій загинула дитина

29 січня 2015 року мешканка Мелітополя скоїла ДТП, в результаті якого від отриманих травм померла 6-річна дитина, пише прес-служба прокуратури Запорізької області, передає МЕЛІТОПОЛЬ СЬОГОДНІ.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.

16 березня 2015 року акт по вказаному кримінальному провадженню направлено до Мелітопольського міськрайонного суду для розгляду по суті.

Вироком Мелітопольського міськрайонного суду жінку було визнано винною за ч.2 ст.286 КК України та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним строком на 3 роки, з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.

Мелітопольською місцевою прокуратурою була подана апеляція на м`який вирок Мелітопольського міськрайонного суду.

Прокурор в апеляційній скарзі просив ухвалити новий вирок, яким визнати жінку винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України та призначити їй покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.

Ухвалою апеляційного суду Запорізької області апеляційну скаргу прокурора залишено без задоволення.

Мелітопольською місцевою прокуратурою в свою чергу була подана касаційна скарга на вирок Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області та ухвалу апеляційного суду Запорізької області.

13 липня 2016 року вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу прокурора задовольнив, ухвалу апеляційного суду Запорізької області скасував, а кримінальне провадження направив на повторний розгляд в апеляційний суд Запорізької області.

15 листопада 2016 року вироком апеляційного суду Запорізької області апеляційна скарга прокурора була задоволена.

Жінці, що здійснила ДТП, було призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.

Вказаний вирок набрав законної сили 15 листопада 2016 року, який для негайного виконання скеровано до Мелітопольського ВП ГУНП в області.

Разом з тим, засуджена особа намагаючись уникнути призначеного покарання за вироком суду зникла з місця проживання. Незважаючи на це, працівниками поліції оперативно-розшукова справа з  метою розшуку даної особи не заводилася, а сам вирок разом з розпорядженням про його виконання повернутий до суду, у зв’язку з неможливістю його виконання.

З метою усунення даного порушення закону та забезпечення негайного виконання вироку, Мелітопольською місцевою прокуратурою внесено відповідну вказівку начальнику Мелітопольського ВП ГУНП України в області.

16 грудня 2016 року заступником керівника Мелітопольської місцевої прокуратури, за наявною у нього інформацією, вказано начальнику сектору ДПП Мелітопольського відділу поліції ГУ НП в області на місце знаходження засудженої громадянки, де остання цього ж дня була затримана.