На Запоріжжі масово незаконно вирубують дерева

В понеділок, 6 березня, голова РДА С.А. Бєлічев провів робочу нараду, основним питанням якої стала проблема масової незаконної вирубки полезахисних лісових насаджень території, особливо в осінньо-зимовий період, передає ПРИМОРСЬК СЬОГОДНІ з посиланням на сайт Приморської РДА.

Крім керівництва районної ради і Приморської міської територіальної громади, співробітників правоохоронних органів, військового комісаріату і районної служби ГУ ДСНС України на нараду прибули представники Державної екологічної інспекції у Запорізькій області – начальник інспекції О.Є. Боровко і начальник відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу та оперативного контролю – старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Запорізької області Державної екологічної інспекції у Запорізькій області О.М. Деревинський. Також до участі у засіданні були запрошені представники ДП “Приморський лісгосп”, яке безпосередньо займається господарською діяльністю, пов’язаною з веденням лісового господарства.

Керівниками території спільно з начальниками і спеціалістами підприємств, які мають безпосереднє відношення до збереження лісової рослинності та інших біоресурсів, були вироблені декілька покрокових варіантів запобігання незаконних вирубок полезахисних лісових насаджень, які в Приморському районі вже досягли піку своєї інтенсивності. Серед запропонованих шляхів подолання лісового браконьєрства – передача лісопосадок у відання приватних сільськогосподарських підприємств або фермерських господарств (на території яких вони розташовані), чи державному підприємству “Приморське лісове господарство”. В будь-якому випадку лісонасадження району в майбутньому очікує повна інвентаризація, яка дасть змогу закріпити ділянки під ними за власниками в особі державного підприємства чи зацікавленого у збереженні біоресурсів приватного господарства. Наразі українське законодавство може протиставити масовим вирубкам деревини адміністративну та кримінальну відповідальність – у вигляді відповідно штрафів та строків ув’язнення. Але поки що це не зупиняє бажаючих нажитися на власності всього українського народу і для запобігання цьому в Приморському районі найближчим часом почне втілюватися в життя комплекс заходів.

Джерело: ПРИМОРСЬК СЬОГОДНІ